ସିଲଭର ଲେକ, ଜିଓ ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ପ୍ରାୟ 1.15% ଅଂଶଧନ ପାଇଁ 56.56 ବିଲିୟନ ଭାରତୀୟ ଟଙ୍କା (ପ୍ରାୟ 746.8 ମିଲିୟନ ଡ଼ଲାର) ବିନିଯୋଗ କରିବ

0 883

ଫେସବୁକ୍ ଜିଓ ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ 5.7 ବିଲିୟନ ଡ଼ଲାର୍ ବିନିଯୋଗ କରିବାର ସପ୍ତାହ ପରେ, ଭାରତର ସର୍ବୋଚ୍ଚ ଟେଲିକମ୍ ଅପରେଟର, ଘରୋଇ ଇକ୍ୱିଟି ଫାର୍ମ ସିଲଭର ଲେକ୍ ଏହି ମାମଲା ଅନୁସରଣ କରୁଛି।

ସିଲଭରଲେକ୍ ସୋମବାର ଘୋଷଣା କରିଛି ଯେ ଏହା ଭାରତୀୟ ଟେଲିକମ୍ ନେଟୱାର୍କର ପ୍ରାୟ 1.15% ଅଂଶଧନ ପାଇଁ ଜିଓ ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ 56.56 ବିଲିୟନ ଭାରତୀୟ ଟଙ୍କା (ପ୍ରାୟ 746.8 ମିଲିୟନ ଡ଼ଲାର୍) ବିନିଯୋଗ କରିବ ଏବଂ ଏହାର ମୂଲ୍ୟ 65 ବିଲିୟନ ଡ଼ଲାର୍ ହେବ, ଯାହା ଫେସବୁକ୍ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରଦତ୍ତ ମୂଲ୍ୟରେ 12.5% ପ୍ରିମିୟମ୍ ଅଟେ।

ମେନଲୋ ପାର୍କ-ହେଡକ୍ୱାର୍ଟର୍ଡ PE ଫାର୍ମ, ଯାହାର ପ୍ରାୟ 40 ବିଲିୟନ ଡଲାରର ମିଳିତ ସମ୍ପତ୍ତି ଏବଂ ପ୍ରତିବଦ୍ଧ ପୁଞ୍ଜି ରହିଛି, ଭିଡିଓ ଗେମ୍ ଇଞ୍ଜିନ ନିର୍ମାତା ୟୁନିଟି, ସ୍କାଇପ୍, ପରାମର୍ଶଦାତା ସଂସ୍ଥା ଗାର୍ଟନର୍, ଆଲିବାବାଙ୍କ ଆଣ୍ଟ ଫାଇନାନ୍ସିଆଲ୍ ଏବଂ ଚାଇନିଜ୍ ରାଇଡ୍ ସହିତ ଦଶହଜାର ଟେକ୍ ଫାର୍ମରେ ବିନିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି | – ବିଶାଳ ଦିଦି ଚୁସିଙ୍ଗ୍, ଗତ ସପ୍ତାହରେ ଏହାର ଅନେକ |

ଚଳିତ ବର୍ଷ ସିଲଭର ଲେକ୍ ଏକ୍ସପେଡିଆ, ଟ୍ୱିଟର (ଯେଉଁଥିରେ ଏହା 1 ବିଲିୟନ ଡଲାର ବିନିଯୋଗ କରିଛି), ଏୟାରବନବ, ୱେମୋ ଏବଂ ସର୍ଭିସମାକ୍ସରେ ବିନିଯୋଗ କରିଛି। ସିଲଭର ଲେକ୍ ଏକ ଭାରତୀୟ ଫାର୍ମରେ ଏହା ହେଉଛି ଦ୍ୱିତୀୟ ବିନିଯୋଗ | 2013 ରେ, ଏହା ବାଙ୍ଗାଲୋର ଭିତ୍ତିକ ଖଣିଜ ବାଣିଜ୍ୟ ଏବଂ ବିପଦ ପରିଚାଳନା ସଫ୍ଟୱେର୍ ଫାର୍ମ ଏକାରେ ବିନିଯୋଗ କରିଥିଲା |

2016 ର ଦ୍ୱିତୀୟାର୍ଦ୍ଧରେ ଏହାର ବ୍ୟବସାୟିକ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରିଥିବା ରିଲାଏନ୍ସ ଜିଓ ପ୍ଲାଟଫର୍ମଗୁଡିକ ସ୍ଥାନୀୟ ଟେଲିକମ୍ ବଜାରକୁ ଉନ୍ନତ କରି 4G ଡାଟା ଏବଂ ଭଏସ୍ କଲ୍ ବ୍ୟବହାରକାରୀଙ୍କୁ ମାସ ପାଇଁ ବିନା ମୂଲ୍ୟରେ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ। ରିଲାଏନ୍ସ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିଜ୍ ର ଏକ ସହାୟକ କମ୍ପାନୀ (ବଜାର ମୂଲ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ ଭାରତର ସବୁଠାରୁ ମୂଲ୍ୟବାନ ସଂସ୍ଥା), ଜିଓ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ଦେଶର ସର୍ବୋଚ୍ଚ ଟେଲିକମ୍ ଅପରେଟର ହେବା ପାଇଁ ଆରମ୍ଭ ହେବା ଦିନଠାରୁ 388 ନିୟୁତ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ସଂଗ୍ରହ କରିଛି |

“ଜିଓ ପ୍ଲାଟଫର୍ମଗୁଡିକ ହେଉଛି ବିଶ୍ୱର ଅନ୍ୟତମ ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ କମ୍ପାନୀ, ଯାହା ଏକ ଅବିଶ୍ୱସନୀୟ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଏବଂ ଉଦ୍ୟୋଗୀ ପରିଚାଳନା ଦଳ ଦ୍ୱାରା ପରିଚାଳିତ, ଯେଉଁମାନେ ଏକ ସାହସିକ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣକୁ ଚଲାଉଛନ୍ତି ଏବଂ ଅପଡେଟ୍ କରୁଛନ୍ତି | ବହୁ ଗ୍ରାହକ ଏବଂ କ୍ଷୁଦ୍ର ବ୍ୟବସାୟ ଜନସଂଖ୍ୟାକୁ ସ୍ୱଳ୍ପ ମୂଲ୍ୟର ଡିଜିଟାଲ୍ ସେବାଗୁଡିକର ଶକ୍ତି ଆଣିବା ପାଇଁ ସେମାନେ ଅସାଧାରଣ ଇଞ୍ଜିନିୟରିଂ କ୍ଷମତା ଆଣିଛନ୍ତି | ସେମାନେ ସମ୍ବୋଧିତ କରୁଥିବା ବଜାର ସମ୍ଭାବନା ବହୁତ ବଡ଼, ଏବଂ ଜିଓ ମିଶନକୁ ଆଗକୁ ବଢାଇବା ପାଇଁ ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀ ଏବଂ ରିଲାଏନ୍ସ ଏବଂ ଜିଓରେ ଦଳ ସହ ଭାଗିଦାରୀ ହୋଇ ଆମନ୍ତ୍ରିତ ହୋଇଥିବାରୁ ଆମେ ଗର୍ବିତ ଏବଂ ଆନନ୍ଦିତ ବୋଲି ସହ-ମୁଖ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ଏଗନ୍ ଡର୍ବାନ୍ କହିଛନ୍ତି ଏକ ବିବୃତ୍ତିରେ ସିଲଭର ଲେକ୍ ରେ ଅଂଶୀଦାର |

Leave A Reply

Your email address will not be published.