ରିଲିଆନ୍ସ ଜିଓ, ଜୁମ୍ଗୁ ଏବଂ ଗୁଲ୍ ମିଟ୍ ଭଳି ନିଜର ଜିଓ ମିଟ୍ ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସିଂ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ଉନ୍ମୋଚନ କରିଛି

0 1,048

ଜିଓ ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସିଂ କୁ ଡେଇଁପଡୁଛି ଏବଂ JioMeet ନାମକ ଏହାର ଦେଶୀ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ଲଞ୍ଚ କରିବାକୁ ଯାଉଛି | ଜିଓ ପ୍ୟାରେଣ୍ଟ୍ ରିଲାଏନ୍ସ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିଜ୍ ଲିମିଟେଡ୍ (RIL) ଗୁରୁବାର ଚତୁର୍ଥ ତ୍ରୟ ମାସିକ ପାଇଁ ତ୍ରୟ ମାସିକ ଆୟ ଘୋଷଣା କରୁଥିବାବେଳେ ଜିଓମିଟ୍ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ଲଞ୍ଚ କରିବାର ଯୋଜନା ପ୍ରକାଶ କରିଛି। ଏହି ନୂତନ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ଗୁଗୁଲ୍ ମିଟ୍, ମାଇକ୍ରୋସଫ୍ଟ ଟିମ୍ ଏବଂ ଜୁମ୍ ପରି ଗ୍ରହଣ କରିବ, ଯାହା ଭାରତ ତଥା ବିଶ୍ୱ ର କରୋନାଭାଇରସ୍ ଲକଡାଉନ୍ ସମୟରେ ଲୋକପ୍ରିୟତା ହାସଲ କରିଛି | ଯଦିଓ, ଜିଓ ଅତୀତରେ ଏକ ସମାନ ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସିଂ ସମାଧାନ ଆଣିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିବାରୁ JioMeet ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ନୂଆ ହେବ ନାହିଁ|

ତ୍ରୟ ମାସିକ ରୋଜଗାର ଘୋଷଣା କରିବାବେଳେ ରିଲାଏନ୍ସ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିଜ୍ ପ୍ରକାଶ କରିଛି ଯେ ଏହାର ଜିଓ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ସହାୟକ କମ୍ପାନୀ ଅଧୀନରେ ଏହା ଦେଶବ୍ୟାପୀ ଭିଡିଓ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ଭାବରେ JioMet କୁ ଲଞ୍ଚ କରୁଛି।

ଜିଓ ଏକ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ-ଆଗ୍ନୋଷ୍ଟିକ୍ ସମାଧାନ ଭାବରେ JioMeet ଆଣିବ ଯାହା ଆଣ୍ଡ୍ରଏଡ୍ ଏବଂ ଆଇଓଏସ୍ ଡିଭାଇସ୍ ତଥା ୱିଣ୍ଡୋଜ୍ ଏବଂ ମାକୋସ୍ କମ୍ପ୍ୟୁଟରରେ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ | ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସିଂ ସମାଧାନ ଏକ ପ୍ଲଗଇନ୍ ମାଧ୍ୟମରେ କିମ୍ବା ଗୁଗୁଲ୍ କ୍ରୋମ୍ ଏବଂ ମୋଜିଲା ଫାୟାରଫକ୍ସ ମାଧ୍ୟମରେ ମଧ୍ୟ Outlook ରେ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ ବୋଲି ହିନ୍ଦୁସ୍ତାନ ଟାଇମ୍ସ ରିପୋର୍ଟ କରିଛି। ଡିଭାଇସ୍ ଗୁଡିକରେ HD- ଗୁଣାତ୍ମକ ଅଭିଜ୍ଞତା ପ୍ରଦାନ କରିବାକୁ ମଧ୍ୟ ଦାବି କରାଯାଇଛି | ଅଧିକନ୍ତୁ, ଉପଭୋକ୍ତାମାନେ ଇମେଲ୍ ID ଏବଂ ପାସୱାର୍ଡ ବ୍ୟବହାର କରି ଲଗ୍ ଇନ୍ କରିବାକୁ କିମ୍ବା ଅତିଥି ଭାବରେ ଏକ ଭିଡିଓ ସମ୍ମିଳନୀରେ ଯୋଗଦାନ କରିବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବେ |

Leave A Reply

Your email address will not be published.