ଫେସବୁକ୍ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଏକ ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସିଂ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ “ମେସେଞ୍ଜର ରୁମ୍” ଘୋଷଣା କରିଛି

0 853

“ମେସେଞ୍ଜର ରୁମ୍” ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସିଂ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ଯାହା 50 ରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କୁ ଗୋଟିଏ କୋଠରୀରେ ଯୋଗଦେବା ଏବଂ ପରସ୍ପର ସହ ଯୋଗାଯୋଗ କରିବାକୁ ଅନୁମତି ଦେଇଥାଏ |

ନୂତନ ଉତ୍ପାଦ ଅଫର୍ ଜୁମ୍ ଭିଡିଓ ଏବଂ ଗୁଗୁଲ୍ ହ୍ୟାଙ୍ଗଆଉଟ୍ ସହିତ ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ହେବ, ଦୁଇଟି ଉତ୍ପାଦ ଯାହା କରୋନାଭାଇରସ୍ ମହାମାରୀ ସମୟରେ ଘରୁ ଅଧିକ ଲୋକ କାମ କରୁଥିବାରୁ ଚାହିଦା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି |

ରୁମ୍ ନ୍ୟୁଜ୍, ଜୁମ୍ ର ସେୟାରରେ ଦ୍ରୁତ 12% ହ୍ରାସ ଘଟାଇଥିବାବେଳେ, ଶୁକ୍ରବାର ଅପରାହ୍ନରେ ବାଣିଜ୍ୟରେ ଫେସବୁକ୍ ସେୟାର 2% ରୁ ଅଧିକ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି |

ରୁମ, ସିଧାସଳଖ ଜୁମ୍ ଭିଡିଓ, ଗୁଗୁଲ୍ ହ୍ୟାଙ୍ଗଆଉଟ୍ ଏବଂ ମାଇକ୍ରୋସଫ୍ଟ ସ୍କାଇପ୍ ସହିତ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିବେ, ତିନୋଟି ଲୋକପ୍ରିୟ ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସିଂ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ଯାହା ସାରା ବିଶ୍ୱରେ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଲୋକ ରହଣି ଅଧୀନରେ ରହିଥିବାରୁ ଚାହିଦା ବଢୁଛି |

ଆଜିର ଫେସବୁକ୍ ଘୋଷଣା ପୂର୍ବରୁ, ଜୁମ୍ ର ସେୟାରଗୁଡିକ ସର୍ବକାଳୀନ ଉଚ୍ଚରେ କାରବାର କରୁଥିଲା ଯେ କମ୍ପାନୀ ଦୈନିକ 300 ନିୟୁତ ଉପଭୋକ୍ତାଙ୍କୁ ଅତିକ୍ରମ କରିଛି ଏବଂ ଏପ୍ରିଲ୍ 30 ରେ ନାସଡାକ୍ 100 ଇଣ୍ଡେକ୍ସରେ ଅନ୍ତର୍ଭୂକ୍ତ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଜୁମ୍ ର ସେୟାର ଆଜି ଅପରାହ୍ନରେ 180 ଡଲାରରେ କାରବାର କରିଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଶେଷରେ ଫେସବୁକ୍ ଘୋଷଣା କରିବା ପରେ $ 158.30 ର ଏକ ଦିନ ସ୍ତରରେ ହ୍ରାସ ପାଇଲା, ଯାହା 12% ରୁ ଅଧିକ ହ୍ରାସର ପ୍ରତିନିଧିତ୍ୱ କରେ |

Leave A Reply

Your email address will not be published.