ଗୁଗୁଲ ଏକ ସ୍ମାର୍ଟ ଡେବିଟ୍ କାର୍ଡରେ କାମ କରୁଥିବା ଜଣାପଡିଛି

0 664

ବ୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗରେ ଗୁଗୁଲର ପୁସ୍ ଆପଲ୍ କାର୍ଡ ସହିତ ସୂକ୍ଷ୍ମ ନୁହେଁ | ଟେକ୍ କ୍ରଞ୍ଚ ଲିକ୍ ସୂଚନା ଅନୁସାରେ, ଗୁଗୁଲ ଏକ ସ୍ମାର୍ଟ ଡେବିଟ୍ କାର୍ଡ ବିକାଶ କରୁଛି। ଯେତେବେଳେ ପେମେଣ୍ଟ ଫର୍ମାଟ୍ ଏହାର ଆପଲ୍ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀ (ଆପଣ ଗୁଗୁଲର କାର୍ଡରେ ଟଙ୍କା ଯୋଡିପାରିବେ) ତୁଳନାରେ ପରିବର୍ତ୍ତନକୁ ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବରେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେବେ, ଅନେକ ମୂଳ ଧାରଣା ସମାନ ରହିବ | ଭିସା ଆଧାରିତ କାର୍ଡ ଆପଣଙ୍କ ଫୋନରେ ଟ୍ୟାପ୍-ଟୁ-ପେ ଅପ୍ସନ୍ ଏବଂ ଏକ ଭୌତିକ ଆଇଟମ୍ ଭାବରେ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ, ଆପଣ କ’ଣ ଖର୍ଚ୍ଚ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ କେଉଁଠାରେ ବିସ୍ତୃତ ଟ୍ରାକିଂ ସହିତ |

ସୁରକ୍ଷା ମଧ୍ୟ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିବ | ଆପଣଙ୍କର ଏକ ଭର୍ଚୁଆଲ୍ କାର୍ଡ ନମ୍ବର ଅଛି ଯାହାକୁ ଆପଣ ଶୀଘ୍ର ରିସେଟ କିମ୍ବା ଅବରୋଧ କରିପାରିବେ, ଏବଂ ଯଦି ଆପଣ ହଜିଯାଇଥିବା କିମ୍ବା ଚୋରି ହୋଇଥିବା ଫିଜିକାଲ୍ କାର୍ଡକୁ ଲକ୍ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ କରନ୍ତି ତେବେ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ଭର୍ଚୁଆଲ୍ କାର୍ଡ ବ୍ୟବହାର କରି ପାରିବେ | ସେଠାରେ ମଧ୍ୟ ସୂଚକ ଅଛି ଯେ ଆପଣ ଅଂଶୀଦାର କରୁଥିବା ତଥ୍ୟ ଉପରେ ଆପଣଙ୍କର ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରହିବ |

 

ଟେକ୍ କ୍ରଞ୍ଚର ଏକ ଉତ୍ତରରେ, ଗୁଗୁଲ୍ ମୁଖପାତ୍ର କାର୍ଡ ପାଇଁ ଯୋଜନାକୁ ସିଧାସଳଖ ସ୍ୱୀକାର କରିନାହାଁନ୍ତି ଏବଂ ଏହା ବଦଳରେ ନଭେମ୍ବରରେ ବ୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ୍ ଲିକ୍ ଉପରେ ଦେଇଥିବା ବିବୃତ୍ତିକୁ ପୁନରାବୃତ୍ତି କରିଛନ୍ତି ଯେତେବେଳେ ଏହା ଗୁଗୁଲ୍ ପେରେ ସ୍ମାର୍ଟ ଚେକିଂ ଆକାଉଣ୍ଟ ପାଇଁ ସହଭାଗିତା ଅନୁସନ୍ଧାନ କରୁଛି। ସେହି ସମୟରେ ଏହା ଉଲ୍ଲେଖ କରିଥିଲା ଯେ ଏହାର “ଲିଡ୍ ପାର୍ଟନର” ସିଟି ଏବଂ ଷ୍ଟାନଫୋର୍ଡ ଫେଡେରାଲ୍ କ୍ରେଡିଟ୍ ୟୁନିଅନ୍, ଉଭୟ ଡେବିଟ୍ କାର୍ଡରେ ଗୁଗୁଲ ସହିତ ସହଯୋଗ କରିବେ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି।

COVID-19 ମହାମାରୀ ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବରେ ପୋଷ୍ୟ ସନ୍ତାନ ଭାବରେ ଏକ ଡମ୍ପର୍ ଲଗାଇଥାଏ କାରଣ ଲୋକମାନେ ମୁଖ୍ୟତ ଭିତରେ ରହିଥା’ନ୍ତି | ଏବଂ ହଁ, ଗୋପନୀୟତା ସହଜରେ ଏକ ଚିନ୍ତା ହୋଇପାରେ | ଅନେକ ପୂର୍ବରୁ ଚିନ୍ତିତ ଅଛନ୍ତି ଯେ ଗୁଗୁଲ ବ୍ୟବହାରକାରୀଙ୍କୁ ଟ୍ରାକ୍ କରିବାକୁ ବହୁତ ଆଗ୍ରହୀ ଏବଂ ଅନ୍ୟଥା ସେମାନଙ୍କ ଜୀବନର ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିଗକୁ ବିସ୍ତାର କରିଥାଏ | ସେହି ଚିନ୍ତା ଯୋଗ୍ୟ କି ନୁହେଁ, ଗ୍ରାହକମାନେ ସାଇନ୍ ଅପ୍ କରିବାକୁ ଏବଂ ଗୁଗୁଲକୁ ସେମାନଙ୍କର ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତିରେ ଏକ ସମ୍ଭାବ୍ୟ ଦୃଷ୍ଟି ଦେବାକୁ ଅନିଚ୍ଛା ପ୍ରକାଶ କରିପାରନ୍ତି | ତଥାପି, ଯେଉଁମାନେ ଗୁଗୁଲର ଇକୋସିଷ୍ଟମରେ ପୁର୍ବରୁ ବିନିଯୋଗ ହୋଇସାରିଛନ୍ତି ଏବଂ ସପିଂ ପାଇଁ ଅପେକ୍ଷାକୃତ ଘର୍ଷଣହୀନ ଉପାୟ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏହା ଆଦର୍ଶ ହୋଇପାରେ |

Googlepay smart debitcard img

Leave A Reply

Your email address will not be published.