ବ୍ୟବସାୟକୁ ଫେରିବା ପାଇଁ ଆମାଜନ ଏବଂ ଫ୍ଲିପକାର୍ଟ କିପରି ଯୋଜନା କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ କିପରି ପ୍ରଭାବ ପକେଇବ

0 629

ଯଦି ଜିନିଷଗୁଡିକ ଯୋଜନା ଅନୁଯାୟୀ ଚାଲେ , ତେବେ ଅନଲାଇନ୍ ବିକ୍ରୟ ଋତୁ ଆସନ୍ତା ମାସ (ମେ) କୁ ଫେରିପାରେ | ଇକୋନୋମିକସ ଟାଇମ୍ସ ର ଏକ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ ଦେଶର ଦୁଇଟି ବୃହତ ଇ-ବାଣିଜ୍ୟ ବଜାର ସ୍ଥାନ – ଫ୍ଲିପକାର୍ଟ ଏବଂ ଆମାଜନ ମେ ମାସରେ ବଡ ବିକ୍ରୟ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଯୋଜନା କରୁଛନ୍ତି। ଏହି ବଡ ଅନଲାଇନ୍ ବିକ୍ରୟ ବିଷୟରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଜାଣିବା ଆବଶ୍ୟକ:

ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ହଟାଯିବା ପରେ ଅଣ-ଅତ୍ୟାବଶ୍ୟକ ଦ୍ରବ୍ୟର ପେଣ୍ଟ-ଅପ୍ ଚାହିଦା ଠାରୁ ଅନଲାଇନ୍ ସପିଂ ବିଗିମାନେ ଆଶା କରୁଛନ୍ତି |

ଉତ୍ପାଦର ପ୍ରକୃତି ଉପରେ ଓଡିଶା ରାଜ୍ୟ ଯେକୌଣସି ପ୍ରକାରର ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ହଟାଇ ଦେଇଛି ଯାହା ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଲକଡାଉନ୍ ସମୟରେ ବିତରଣ କରାଯାଇପାରିବ। ଅନ୍ୟ ଅନେକ ରାଜ୍ୟ ମଧ୍ୟ ସମାନ ଧାଡିରେ ଚିନ୍ତା କରୁଥିବା ଜଣାଯାଇଛି।

ଲକ୍ଡାଉନ୍ ହେତୁ ଗତ କିଛି ସପ୍ତାହରୁ କୌଣସି ବିକ୍ରୟ ହୋଇନଥିବାରୁ ବ୍ରାଣ୍ଡଗୁଡିକ ଦୁଇଟି ମାର୍କେଟପ୍ଲେସ୍କୁ କିଛି ବିକ୍ରୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ଦୃଷ୍ଟି ଦେଉଥିବାର ଜଣାଯାଇଛି |

ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଆମାଜନ ଏବଂ ଫ୍ଲିପକାର୍ଟ ସରକାର ଏବଂ ବ୍ରାଣ୍ଡକୁ ଇନପୁଟ୍ ଦେଇଛନ୍ତି ଯେଉଁ ଦୋକାନୀମାନେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍, ଲାପଟପ୍, ଟାବଲେଟ୍, ଏସି, ରେଫ୍ରିଜରେଟର, ୱାଶିଂ ମେସିନ୍, ପ୍ରଶଂସକ, ପ୍ରିଣ୍ଟର୍, ୱେବକ୍ୟାମ୍, ଭାକ୍ୟୁମ୍ କ୍ଲିନର୍, ଟିଭି ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଘର ଖୋଜୁଛନ୍ତି। ଉତ୍ପାଦଗୁଡିକ

ରିହାତି ସୀମିତ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | ଯେହେତୁ ଅଧିକାଂଶ ଅନଲାଇନ୍ କ୍ରୟ ଆବଶ୍ୟକତା ଦ୍ୱାରା ପରିଚାଳିତ ହେବ ଏବଂ ବିବେକ କ୍ରୟ ନୁହେଁ ଯାହା ସାଧାରଣତ ବିକ୍ରୟ ସମୟରେ ଘଟେ |

ଅନେକ ବ୍ରାଣ୍ଡ ମଧ୍ୟ ଯୋଗାଣ ଶୃଙ୍ଖଳା ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଥିବା କୁହାଯାଉଛି | ସେମାନଙ୍କର ଉତ୍ପାଦନ ଏବଂ ଆମଦାନୀ ଅଟକି ରହିଥିବାରୁ ଏହା ଭଣ୍ଡାର ଉପରେ ଚାପ ସୃଷ୍ଟି କରୁଥିବା କୁହାଯାଉଛି |

Leave A Reply

Your email address will not be published.