ଫେସବୁକ୍ ଏକ ନୂଆ ଫିଚର ଲଞ୍ଚ କରିଛି ଯାହାର ନାଁ , ଶାନ୍ତ ମୋଡ୍

0 634

ଗୁରୁବାର ଏହାର ମୁଖ୍ୟ ମୋବାଇଲ୍ ଆପ୍ ପାଇଁ ଫେସବୁକ୍ ଏକ ନୂତନ “ଶାନ୍ତ ମୋଡ୍” ଘୋଷଣା କରିଛି, ଯାହା “ମୋଷ୍ଟ” ପୁସ୍ ବିଜ୍ଞପ୍ତିକୁ ବିରାମ ଦେବ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କୁ ମନେ ପକାଇବ ଯେ ମୋଡ୍ ସକ୍ରିୟ ଥିବାବେଳେ ଆପଣ ନିଜ ଫୋନରେ ସଫ୍ଟୱେର୍ ଖୋଲିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବାବେଳେ ଏହା ଅନ୍ ହୋଇଯାଏ |

ନୂତନ ମୋଡରୁ କେଉଁ ବିଜ୍ଞପ୍ତିଗୁଡିକ ଛାଡ କରାଯିବ, ତାହା ସ୍ପଷ୍ଟ କରାଯାଇନାହିଁ ; କମ୍ପାନୀ କହିଛି ଯେ କେତେକ, ଗୋପନୀୟତା ଅଦ୍ୟତନ ପରି, ଏହା ପଠାଇବା ଆଇନଗତ ଭାବରେ ଆବଶ୍ୟକ | ଏହି ନୂତନ ମୋଡ୍ ବିଦ୍ୟମାନ “ମ୍ୟୁଟ୍ ପୁସ୍ ବିଜ୍ଞପ୍ତି” ସେଟିଂ ସହିତ ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱରେ ରହିବ ନାହିଁ ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ କେବଳ ପୁସ୍ ବିଜ୍ଞପ୍ତିକୁ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ଦେଇଥାଏ, କିନ୍ତୁ ଏକ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ସମୟ ପାଇଁ ଆପ୍ ଭିତରେ ନୁହେଁ |

ଏହା ପରିବର୍ତ୍ତେ, ଏହି ନୂତନ କ୍ୱିଟ୍ ମୋଡ୍ ଫେସବୁକର “ତୁମର ସମୟ ଫେସବୁକ୍” ଡ୍ୟାସବୋର୍ଡରେ ମିଳିବ, ଯାହା ଡିଜିଟାଲ୍ ସୁସ୍ଥତା ଆପ୍କୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରିବା ପାଇଁ ଆପଲ୍ ଏବଂ ଗୁଗଲ୍ ଭଳି ପ୍ରମୁଖ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ଏବଂ ଡିଭାଇସ୍ ନିର୍ମାତାମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ପ୍ରେରଣା ପରେ ନଭେମ୍ବର 2018 ରେ ଏହା ଯୋଡିଥିଲା |

ଡ୍ୟାସବୋର୍ଡକୁ ଏହା ଏକ ବୃହତ ଅଦ୍ୟତନର ଏକ ଅଂଶ ଯାହା ଫେସବୁକ୍ କହିଛି ଯେ ସପ୍ତାହ-ସପ୍ତାହର ଧାରା, ଦିନରାତି ବନାମ ରାତି ପାଇଁ ବ୍ୟବହାର ଟ୍ରାକିଂ ଏବଂ ମୋଟ ସଂଖ୍ୟା ପରିଦର୍ଶନ ପାଇଁ ଏକ କାଉଣ୍ଟର ଯୋଗ କରିବ | ଏହା ବର୍ତ୍ତମାନ iOS ବ୍ୟବହାରକାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଗଡ଼ୁଛି ଏବଂ ମେ ମାସରେ ଆଣ୍ଡ୍ରଏଡ୍ ବ୍ୟବହାରକାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ପହଞ୍ଚିବ ବୋଲି କମ୍ପାନୀ କହିଛି।

ଯଦି ଆପଣ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ତେବେ ନୂତନ ଶାନ୍ତ ମୋଡ୍ ଉଭୟ ମାନୁଆଲ୍ ଏବଂ ଏକ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବ | ଏହା ଆପ୍ ଭିତରୁ ବିଜ୍ଞପ୍ତିକୁ ବିରାମ ଦେବ, ଯେପରି ସେହି ଅବନୋସିସ୍ ଫେସବୁକ୍ ୱାଚ୍ ବ୍ୟାଜ୍ ଏବଂ ଏକ ସିଷ୍ଟମ୍ ସ୍ତରରେ, ତେଣୁ ଆପଣ iOS ରେ ନମ୍ବରଯୁକ୍ତ ବ୍ୟାଜ୍ ମଧ୍ୟ ଦେଖିବେ ନାହିଁ |

“ଯେହେତୁ ଆମେ ସମସ୍ତେ ନୂତନ ରୁଟିନ୍ ସହିତ ଆଡଜଷ୍ଟ୍ ହୋଇ ଘରେ ରହିଥାଉ, ଅନଲାଇନ୍ରେ ତୁମର ସମୟ କିପରି ବିତାଇବ ସେଥିପାଇଁ ସୀମା ସ୍ଥିର କରିବା ସାହାଯ୍ୟକାରୀ ହୋଇପାରେ | ଏହା ତୁମ ପରିବାର ଏବଂ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା, ବିଭ୍ରାନ୍ତି ନକରି ଶୋଇବା କିମ୍ବା ତୁମେ କିପରି ନିଜ ଘରେ ସମୟ ବିତାଇବା ପାଇଁ ପରିଚାଳନା କରିବା, ଆମର ସାଧନ ଅଛି ଯାହା ତୁମେ ଫେସବୁକକୁ କିପରି ବ୍ୟବହାର କରୁଛ ସଠିକ୍ ସନ୍ତୁଳନ ଖୋଜିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିପାରିବ|

କ୍ୱିଟ୍ ମୋଡ୍ ବ୍ୟତୀତ, ଫେସବୁକ୍ କହିଛି ଯେ ଏହା ବିଜ୍ଞପ୍ତି ସେଟିଂସମୂହ ଏବଂ ନ୍ୟୁଜ୍ ଫିଡ୍ ପ୍ରିଫରେନ୍ସ ପ୍ୟାନେଲରେ ମଧ୍ୟ ନୂତନ ସର୍ଟକଟ୍ ଯୋଡିଛି, ତେଣୁ “ତୁମେ ତୁମର ନ୍ୟୁଜ୍ ଫିଡରେ ଦେଖୁଥିବା ପୋଷ୍ଟର ପ୍ରକାରକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରି ଫେସବୁକରେ ତୁମର ଅଧିକ ସମୟ ଉପଯୋଗ କରିପାରିବ | ଆପଣ ଗ୍ରହଣ କରୁଥିବା ଅଦ୍ୟତନଗୁଡିକ | ”

Leave A Reply

Your email address will not be published.